Një sakrificë e madhe për Shqipërinë, Besnik Hasi mbërrin në Tiranë për 24 orë

“Air Albania” do të presë ditën e nesërme yjet e futbollit shqiptar dhe ato të Italisë, Greqisë apo Turqisë për të organizuar një miqësore bamirësie mes tyre, me të ardhurat që do të shkojnë në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ndërkohë sot ka mbërritur edhe ish-kapiteni i kuqezinjve, Besnik Hasi.

Ky i fundit është pjesë e legjendave të Shqipërisë dhe ka pranuar ftesën për të qenë në fushë për këtë organizim, megjithëse një vetëm një ditë pas ndeshjes duhet të jetë Arabinë Saudite, ku do të drejtojë ekipin e tij Al Raed në ndeshjen e radhës. Por kjo axhendë e ngjeshur nuk e ka kushtëzuar aspak Hasin, që ka sakrifikuar dhe me mbërritjen e tij sot ka treguar vlerësimin e tij për Kombëtaren dhe për këtë kauzë që po i bën bashkë këto legjenda të futbollit./Sport Ekspres/