Kukësi e zyrtarizon, Çyrbja për dy vite ‘kuksian’

0

 

Edhe pse ishte bërë e ditur prej dy ditësh, sot ka ardhur dhe prezantimi zyrtar nga klubi i Kukësit, për afrimin e Arbër Çyrbes. Ish-kapiteni i durrsakëve ka nënshkruar për dy vite me verilindorët dhe shihet si një nga lëvizjet më të bujshme të kësaj merkato.

Kuksianët nuk ndalen në merkato, pasi afrimi i Çyrbes është i njëmbëdhjeti:  “Pas negociatave midis FK Kukësit me skuadrën e Teutës së Durrësit u arrit marrëveshja për blerjen e kartonit të kapitenit durrsak, Arber Çyrbjes.

Pas ekzaminimeve mjekësore të nevojshme që ju bënë, 24-vjeçari nënshkroi një kontratë dyvjeçare me Kukësin. Çyrbja do të luajë në pozicionin

e mesfushorit. Suksese Arbër Çyrbja”, përfundon postimi i Kukësit. Blutë besojnë shumë te 24-vjeçari dhe do të provojnë që të veprojnë si me gurin dhe me lojtarin e lindur në Shijak.

Për mesfushorin Kukësi ka investuar jo pak, pasi ka depozituar plot 50 mijë euro në arkat e klubit durrsak, por duhet të depozitojë sërish të njëjtën shifër nëse arrin ta shesë jashtë vendit.

Mirë se vjen Arbër Çyrbja!

Gepostet von F.K Kukësi Albania am Samstag, 23. Juni 2018

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.