Kishte edhe më keq/ Gjergj Muzaka ka humbur vitin futbollistik, Skënderbeu duhet të lehtësohet

Gjergj Muzaka nuk shquhet për ndonjë fat të madh në këtë sezon të ri, ndërsa më shumë ka përfunduar në spital dhe në barrela sesa ka luajtur në fushën e blertë. Lojtari më i rëndësishëm i Skënderbeut, por që nuk ka arritur të ndihmojë skuadrën.

Pas dëmtimit të fundit që u krye nga ana e korçarëve, është mbyllur edhe rezonanca. Kështu, pavarësisht sesa shumë rrezikonte lojtari, madje deri në mbylljen e gjithë sezonit, është mësuar saktësisht periudha e mungesës.

Sipas asaj që raporton “Ballkanweb”, Muzaka do të mungojë deri në muajin dhjetor dhe pritet t’i bashkohet skuadrës në janar. Sigurisht që për trajnerin Daja ka disi dhimbje koke, por duke marrë parasysh se duhet të hiqte dorë për gjithë sezonin nga lojtari më i mirë, atëherë duhet të lehtësohet disi. /Sport Ekspres/