Zyrtare/ Kishin shpresa edhe për Superioren, Vangjo Zguro firmos kontratën e re

Vangjo Zguro e mbylli kontratën me Red Ëolves në Ligën e 1 në Amerikë, atje ku shkëlqeu dhe merrte detyra më sulmuese shpeshherë, megjithëse detyra e tij është prapavija. Madje edhe në një realizim do të dhuronte spektakël për të shënuar direkt nga goditja e këndit.

Shpresa kishte edhe nga ekipet e Superiores për të marrë këtë futbollist. Ndërkohë Vangjo Zguro ka firmosur me ekipin e ri në të njëjtin kontinent. Bëhet fjalë për skuadrën e FC Tulsa, e cila është pjesë e USL Championship. Ashtu siç kishim paralajmëruar më herët, Zguro do të mbetej sërish në Amerikë, pavarësisht se i dëshiruar ishte edhe në Superiore. /Sport Ekspres/