Zgjedhje surprizë dhe Asani jashtë, tifozët e Partizanit i vërsulen Franko Lerdës

Një formacion disi eksperimentesh është vendosur nga trajneri Franko Lerda, që përtej zgjedhjeve të detyruara, ka bërë edhe disa lëvizje jo shumë të kuptueshme. Lënia jashtë e Çinarit dhe Asanit nuk mund të gjejnë një shpjegim, sidomos kur bëhet fjalë për derbin.

Pas 5 viteve pa humbje ndaj Tiranës, protagonizmi i Franko Lerdës nuk mund të kalojë pa një faturë të majme për t’u paguar. Pikërisht për këtë arsye, shumë prej tifozëve kanë reaguar në faqen zyrtare të Partizanit. Madje në pjesën më të madhe, shkohet edhe deri në ekstrem për t’u larguar nga trajneri i të kuqëve. /Sport Ekspres/