VIDEO/ Po bënte ende murin, te Liverpuli ka një histori qesharake të gafave nga portierët

Liverpool ka fituar ndeshjen e sotme kundër Brighton me rezultatin 2-1, duke u shkëputur kështu në krye me 11 pikë larg rivalëve të Manchester Cty-t. Nëse mbrojtja e ekipit të Klopp bëri një punë fantastike, duke sjellë madje edhe të dy golat me anë të dyshes Arnold dhe Van Dijk, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për portierët.

Ishte fillimisht Allison që bëri një gabim trashanik, pasi preku topin me dorë edhe pse e dinte fare mirë se nuk ndodhej brenda zonës së tij. Gjë e cila solli edhe daljen e tij nga fusha e lojës me karton të kuq. Megjithëatë, as portieri tjetër që zuri vendin e tj në katërkëndësh nuk bëri më mirë. Adrian pësoi një gol qesharak, teksa lojtari kundërshtar e dërgoi topin në cepin e shtyllës së djathtë, ndërsa spanjolli ishte ende duke bërë murin mbrojtës. Kështu Adrian ishte ende duke u dhënë udhëzime shokëve të skuadrës si të pozicionoheshin në murin mbrojtës, por harroi të pozicionohej vetë në portën e tij./Sport Eksres/