VIDEO/ Ekzekutim që të kujton yje botëror, Manaj ka shpërthyer me gola në Turqi

0

Arb Manaj po kalon një formë mjaft të mirë me ekipin e tij Keciorengucu, i cili militon në Ligën e Parë të Turqisë. 23 vjeçari shënoi një gol mjaft të bukur ditën e sotme në derbin Keciorengucu- Adana Demirspor, pas një marrje topi dhe ekzekutimi me saktësi kirurgjikale që të kujton gola të yjeve të mëdhenj botëror.

Me këtë realizim Manaj i dha epërsinë skuadrës së tij, që mjaftoi për të grumbulluar tre pikët në këtë ndeshje. Tashmë Manaj shkon në 4 gola ne klasifikimin e golashënuesve si dhe ka dhënë 2 asiste për shokët e tij të skuadrës. Ish-lojtari i Trepçës duket se është ambientuar mjaft mirë në aventurën e re në Turqi dhe po ngjit shkallët e karrierës me shpejtësi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.