Vetëm 1 pikë larg kreut, trajneri shkodran: Dorëhiqem! I marrë përsipër përgjegjësitë

Trajneri shkodran që njihet gjithashtu edhe si një specialist i ekipeve në Kategoritë e Para, Samuel Nikaj, ka dhënë dorëheqjen nga Liria e Prizrenit. Ky është njoftimi që vjen nga vetë Nikaj, teksa ka bërë rezymen e xhiros së parë të ndeshjeve që u zhvilluan në Kosovë.

Me pakënaqësinë e madhe te vetja, për ato 7 fitore, 4 humbje dhe 4 barazime të marra deri tani, është mbërritur deri në këtë pikë. Megjithëse nëse shohim renditjen, nuk ka ndonjë situatë alarmante. Liria është vetëm 1 pikë vendit të parë dhe ka shumë shanse të rimarrë kreun. Pavarësisht kësaj, Nikaj shprehet se merr përgjegjësitë mbi shpatulla dhe largohet. /Sport Ekspres/