UEFA shpall më të mirët, 8 janë nga Reali

0

Si zakonisht, në fund të edicionit në Champions League UEFA shpall 18 lojtarët më të mirë të sezonit. Verdikti bazohet në vlerësimet e Vëzhguesve Teknikë, grup ekspertësh të përzgjedhur nga qeveria e futbollit evropian.

Reali, kush tjetër, ka 8 futbollistë të përzgjedhur në 18-shen e sezonit, duke nisur nga portierin Navas, duke vazhduar me mbrojtësit Ramos, Marselo e Varan, mesfushorët Kasemiro, Modriç e Kros dhe në sulm Ronaldo.

Tre lojtarë për Liverpulin: qendërmbrojtësi Van Dijk dhe sulmuesit Salah e Firmino.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.