UEFA e lë si kryesor Jorgjin te Inter-Barcelona, mban grupin e ferrit në “UEFA Youth League”

UEFA ka një besim të madh për arbitrin shqiptar Enea Jorgji. Ky i fundit është gjithmonë mes ndeshjeve të Superiores dhe atyre në Europë. Në takimin e fundit mbajti drejtësi në përballjen mes Beshiktashit dhe Slovan Bratislavës, e mbyllur në shifrat 2-1.

Tashmë është e konfirmuar se Jorgji do të drejtojë në takimin mes Inter-Barcelona. Bëhet fjalë për “UEFA Youth League”, atje ku është një grup ferri dhe janë tre skuadra në garë për t’u kualifikuar më tej, pasi Interi, Dortmundi dhe Slavia e Pragës kanë të grumbulluara 9 pikë. /Sport Ekspres/