U largua nga Vlora, lojtari tregon tragjedinë në Bosnje: Mora lojtarët e Flamurtarit, vraponin të zbathur

Semir Bajraktareviç ishte një prej afrimeve të Flamurtarit gjatë merkatos së verës. Por teksa futbollisti u largua nga Vlora dhe gjendej në shtetin e tij, Bosnje, mësoi edhe për tragjedinë e madhe të ndodhur në Shqipëri.

Menjëherë shokimin dhe reagimin e tij e ka shpërndarë te media boshnjake, “Radio Sarajevo”. Mes të tjerash, Bajraktarevic do të shprehej:

“Unë u ktheva nga Shqipëria para 5 ditësh, por në këtë mëngjes u ndieva sikur isha akoma aty. Sa u zgjova, mësova për tërmetin shkatërrues që kishtë rënë në Durrës. Marrë shokët e ekipit në telefon dhe ata më thanës se ishin mirë. Por njerëzit janë të shokuar, tani ata më dërgojnë foto. Tragjedi e madhe. Lojtarët më treguan se ishin duke vapuar zbathur, ashtu siç ishin nga gjumi. Vërtet e frikshme. Një tërmeti më mirëpriti edhe në Sarajevo, por fatmirësisht ishte shumë i vogël”, ka thënë Bajraktareviç. /Sport Ekspres/