Trajneri Gëzdari flet hapur për Tiranën: Ha dru nesër dhe merr trajnerin, si mund ta lësh kështu?

E gjithë vëmendja në ditën e sotme do të jetë te derbi i Superiores, atje ku Partizani do të përballet ndaj Tiranës. Një analizë për situatën e bardhebluve e ka bërë për “Pressing” që transmetohet në “ABC Neës” edhe trajneri i njohur, Edmond Gëzdari. Si një humbje të madhe e sheh te Tirana mungesën e trajnerit, përtej statistikave në vitet e fundit që e dënojnë, megjithëse në futboll gjithçka është e mundur.

“Ndikimi i trajnerit? Ndeshjet fitohen edhe nga trajnerët. Sigurisht që lojtarë janë ata që dalin në fushë. Në historinë e futbollit, është se kur fiton, e bëjnë lojtarët, kur humbet e ka përgjegjësinë trajneri. Ha një dru nesër dhe hajde e merre trajnerin ti. Si mund ta lësh skuadrën pa trajner. Trajneri duhet për ndeshje të rëndësishme. Nesër edhe mund të bashkohen lojtarët e të fitojnë”, tha Gëzdari. /Sport Ekspres/