Statistikat/ Më i mirë se Strakosha është vetëm Handanoviç, portieri shqiptar lë pas të tjerët

Mbyllja e sezonit dimëror në Seia A nuk foli vetëm për skuadrat pretendente dhe sulmuesit e momentit. Një aspekt i rendësishëm mbetet siguria në portë. Strakosha është nga ata portier që mund të ofron garancinë e nevojshme skuadrës. Ndonëse me ulje-ngritjet e momentit, gardiani shqiptar ka aspekte për tu vlerësuar dhe përmirësuar njëkohësisht.

Statistikat nga Seria A flasin edhe për të. Në një renditje provizore, vetëm Handanoviç mbetet portieri më i mirë i momentit. Bëhet fjalë për ndeshjet në të cilat porta është mbajtur e paprekur. Plot shtatë të tilla e ka ruajtur portieri i Indterit ndërsa trakosha ndjek me dy ndeshje më pak.

Megjithatë Interi po kalon një nga momentet më të mira dhe Handanoviç mund të thuhet se po ndihmohet edhe nga mbrojtësit që janë në super formë. Me pak fat të tillë, edhe Strakosha mund të kishte të njejtin rezultat. Pas gardianit shqiptar qendron Donnarumma I Milanit apo Szczesny i Juventus ndërsa Berisha nuk duket gjëkundi./Sport Ekspres/

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online