Spektakolare/ 600 milionë euro stadiumi i ri i Evertonit, lojtarët hynë në fushë nga kafeneja

Një stadium i ri dhe spektakolar është ideuar nga ana e Evertonit, me projektin që ka një ide ndryshe. Jo pak, por 600 milionë euro do të jetë kosto totale për një arenë që do të mbushet nga 52.000 tifozë.

Pamja do të jetë spektakolare, ndërsa pritet të mbyllet në vitin 2023. Ideja është vërtet ndryshe është te pjesa kur lojtarët do të hynë në fushë. Ata do të kalojnë nga kafeneja nga brenda stadiumit, ndërsa tifozët që do të gjenden atje duke konsumuar një pije, do t’i shohin futbollistët nga shumë afër përpara se të hyjnë në fushën e lojës. /Sport Ekspres/