Sot pritet komunikata zyrtare, Ibrahimoviç edhe sytë “i ngjyros” me ekipin e ri të Serisë A

Në ditën e sotme pritet të vijë edhe komunikata zyrtare sa i përket Zlatan Ibrahimoviç. Ky i fundit i ka pranuar kushtet e Milanit, ndërsa do të jetë pjesë e kësaj skuadre të paktën deri në fundin e sezonit, pra për gjashtë muajt e ardhshëm.

Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, në këto orë pritet që të vijë edhe zyrtarizimi. Ndërkohë edhe reagimi i fundit i Ibrahimoviç në rrjetet sociale, tregon shumë për destinacionin e ri. Nëpërmjet programit dhe filtrave, ka “ngjyrosur” edhe sytë e tij në të kuq, për të treguar klubin e ri që do të prezantojë. /Sport Ekspres/