Shuajeni menjëherë kureshtjen, “Arena Kombëtare” hap dyert ditën e sotme për tifozët

Pritja për “Arenën Kombëtare” ka marrë fund, pasi është gati të hapë dyert ditën e sotme, ku do të zhvillohet takimi mes ekpit të Vllaznisë dhe Apolonisë për femra. Takimi do të luhet në orën 19:00 dhe do të jetë një ndeshje testuese, pas së cilës UEFA pritet të japë dritën jeshile për shtëpinë më të re të Kombëtares së Shqipërisë.

Ndërkohë inagurimi i këtij stadiumi është planifikuar për datën 17 nëntor, ku kuqezinjtë do të presin Francën për të përmbyllur kështu fazën e grupeve për kualifikueset e Euro 2020. Hijet e dyshimit për moszhvillmin e ndesjes me francezët në këtë impiant ishin të pakuptimta, pasi gjithçka është gati dhe shqiptarët do të kenë mundësi ta shijojnë Kombëtaren e tyre në një nga stadiumet më moderne në Ballkan pikërisht atëherë kur edhe ishte e planifikuar./Sport Ekspres/