Rashford i dha humbjen, Murinjo: I thashë lojtarëve të mi, nga e majta e keni…nga e majta

Rashford do t’i jepte humbjen e parë Murinjos, teksa Manchester Junajtid fitoi me rezultatin 2-1 Totenhemit. Pavarësisht përpjekjes së madhe të këtyre të fundit për të dalë me pikë nga ky takim, “djajtë e kuq” e kishin të ndaluar që të gabonin.

Ndërkohë të dyja golat e vendasve erdhën nga Rashford, ku njëri prej tyre erdhi nga penalltia dhe u krijuan shumë raste të tjera prej këtij sulmuesi. Menjëherë Murinjo pas ndeshjes ka treguar edhe bisedën me lojtarët e Totenhemit, pasi i frikësohej Rashfordit që në fillim: “Siç kisha thënë gjithmonë. E keni nga e majta Rashfordin, jo si “9”, po nga e majta. E dija shumë mirë, u thashë edhe lojtarëve të mirë. Unë ua kam thënë saktësisht mënyrën sesi Rashfordi i bën gjërat. Është vërtet i mirë”, ka thënë Murinjo. /Sport Ekspres/