Puna e mirë po i shpërblehet, Tirana e gjen trajnerin brenda “shtëpisë” së vetë

Presidenca e klubit të Tiranës me sa duket e ka vendosur përfundimisht të ardhmen sa i përket stolit. Rezultatet e 3 javëve të fundit në Superiore kanë folur vetë dhe Egbo i ka fituar vetes një vend të përhershëm në pankinën bardheblu.

Sipas “Balkanweb”, Tirana dhe nigeriani kanë gjetur gjuhën e përbashkët në mënyrë që ky i fundit të mbajë postin e trajnerit deri në fund të sezonit. Ndërkohë, kujtojmë se Egbo ishte fillimisht kundër një ideje të tillë, por pas ndeshjes së fundit ndaj Laçit la gjithçka të hapur. Tirana me të në krye do të zhvillojë edhe një fazë përgatitore në Antalia, ku do të luajnë edhe tre takime miqësore./Sport Ekspres/