Përplasja mes Partizanit dhe Malës për rinovimin, futbollisti përfundon në tribunë

Esat Mala do ta djekë ndeshjen e sotme nga tribuna. Ky ka qenë vendimi i stafik teknik si një shenjë ndëshkimi për futbollistin, që me sa duket nuk ka ndërmend të hedhë firmën për të rinovuar me kampionët në fuqi të Shqipërisë. Kontrata e Malës me Partizanin përfundon më fund të këtij sezoni, por duke parë interesimin që vjen nga klubet e huaja, lojtari duket se nuk dëshiron të qendrojë më në radhët e të kuqve.

Për të kanë shfaqur interes nga elita e Holandës, të paktën siç raportohet në Media. Ideja e të luajturit në kampionatin holandez po e josh Malën, që dëshiron largimin me kosto 0 verën e ardhshme. Por një gjë e tillë nuk i leverdis aspak klubit kryeqytetas, që me ndëshkimin e sotëm shpresojnë në një reflektim nga ana e mesfushorit të ri./Sport Ekspres/