Partizani kampion edhe jashtë fushe, i bashkohet kauzës në ditën botërore të diabetit

Kampionët në fuqi të Superiores kanë vendsur të solidarizohen në ditë ndërkombëtare të diabetit. Ekipi i 19-vjeçarëve të Partizanit ka zhvilluar ditën sotme një ndeshje simbolike me anëtarët e Shoqatës së Fëmijëve dhe të Rinjve me Diabet si dhe me persona që janë të prekur nga kjo sëmundje, duke iu bashkuar këshu kauzës “Bashkë i themi stop diabetit”. Ky aktivitet është zhvilluar gjatë orës 15:00 të ditës së sotme dhe djemtë e drejtuar nga Ylli Shehu kanë dhënë kontributin tyre për të mbështetur një nismë të tillë./Sport Ekspres/