Objekte të hedhura në fushë, penallti dhe kartoni i kuq! Wolvesi përmbys Manchester City nga 0-2

Ndeshja mes Wolvesit dhe Manchester Cityt ka pasur gjithçka në mbrëmjen e sotme, ndërsa pavarësisht se jemi në “Boxing Day”, lojtarët jo vetëm që nuk e ndalin ritmin e tyre në periudhë festash sa i përket “Premier League”, por e shtojnë atë.

Gjithçka nisi me daljen me karton të kuq nga Ederson në minutën e 12, që pas një dalje të gabuar, ka goditur lojtarin kundërshtar. Mahrez do të fitonte penallti në minutën e 24, që Sterling e ktheu në gol, megjithëse portieri kundërshtar e ka pritur topin në gjuajtjen e parë.

Në këtë moment kishte edhe objekte të hedhura në fushë, ndërsa kryesori i takimit, Atkison, i ka dërguar te delegate i ndeshjes. Sterling do të bënte dopietën në minutën e 50m për të nisur nga kthesa e Ëolves. Golave të Traore dhe Jimenez, iu bashkua dhe aksioni fantastik që përfundoi me sukses nga Doperty, ndërsa në këtë mënyrë është Liverpuli që shkon edhe më i sigurtë drejt titullit. /Sport Ekspres/