Nuk e kanë marrë ende dënimin, Turqia vazhdon sjelljen e turpshme me Islandën (VIDEO)

Turqia dhe Islanda janë ndalur në një barazim pa gola. Një rezultat që favorizoi lojtarët e Gunesh, ndërsa miqtë humbën shansin e vetëm për të provuar shansin e kualifikimit.

Ndërkohë që në Turqi nuk e kanë marrë ende dënimin për festimin ushtarak ndaj Shqipërisë dhe Francës, ka ardhur një tjetër sjellje e turpshme ndaj Islandës. Në fillimin e takimit ka nisur edhe vërshëllimi i himnit kundërshtar.

Kjo për arsyen se Islanda kishte qendrimin për të mos hapur luftën ndaj kurdëve në Siri, ndryshe nga ajo që ka bërë Turqia dhe presidenti Erdogan. /Sport Ekspres/

Hymne islandais sifflé

L'hymne islandais copieusement sifflé par les supporters turcs.Suivez le match en direct > http://ow.ly/iGLE30pT9DT

Gepostet von L'EQUIPE am Donnerstag, 14. November 2019