“Nuk duhet të shthuremi ashtu në mbrojtje”, Martini flet pas përmbysjes së madhe: Ne mund të përballemi me këdo, e kontrolluam Dinamon

Përballja e sotme mes Dinamos dhe Teutës ka ofruar emocione të forta. Dinamovitët janë larguar me kokën ulur nga stadium, teksa bregdetarët përmbysën rezultatin në 2-3 në minutat e fundit. Pas përfundimit të kësaj sfide, trajnerët kanë dhënë intervistat e tyre për emisionin “Skaner Superiore” në “MCN TV”.

Martini (Teuta): “Edhe në pjesën e parë kur Dinamo udhëhiqte 1-0 ne luajtëm shumë mirë. Patëm shumë raste. Nuk e meritonim atë rezultat në pjesën e parë. Në golin e dytë u kapëm në një kundërsulm, nga i cili duhet të zëmë mend. Nuk mund të shthuremi ashtu. Pastaj e kemi pasur lojën nën kontroll. Ne, është e vërtetë që na duhet në sulmues goli. Por forca e këtij ekipi është grupi. Për një sulmues vuan treçereku i Superiores. Ajo që duhet të korrigjojmë është pësimi i dy golave. Vërtetë kemi nevojë për një sulmues, por shënojmë tre gola dhe pësojmë dy. Ata dy gola të pësuar më dhembin shumë. Këta djem e kanë karakterin për të luftuar. Është problem mënyrë se si i pësojmë golat. Nga dëshira e madhe për të shkuar përpara për të shënuar, pësojmë gol. A mund të përballemi me këdo? E kemi bërë. Edhe me Rrogozhinën, e kemi bërë edhe me Shijakun. Çdo ekip në Superiore mund të përballet me këdo”./Halti Delibashi-Sport Ekspres/