Ndryshimi i parë i Artetës si trajner, jepen para dhe lojtarin shqiptar për të marrë Kulibalin

Mikel Arteta ka ardhur në krye të Arsenalit, pas shkarkimit të teknikut Unai Emeri, për shkak të rezultateve negative që ka marrë te “topçinjtë”. Një nga ndryshimet që priten në merkato nga ana e këtij trajneri, do të vijnë në mbrojtje.

Më saktësisht dëshira kryesore është marrja e Kulibali. Për të arritur deri këtu, Arsenali kërkon të jap lojtarin shqiptar, Shkodran Mustafin dhe para. Kjo pasi Kulibali vlerësohet në shifrën e 100 milionë eurove dhe do të jetë e përballueshme për skuadrën për ta paguar vetëm në këtë mënyrë. /Sport Ekspres/