Ndahet çmimi për drejtorin sportiv të vitit, Igli Tare garon mes më të mirëve në Dubai

Ditën e sotme është zhvilluar edhe ceremonia e ndarjes së çmimeve Golden Soccer Aëards që është mbajtur në Dubai. I nominuar në kategorinë e drejtorit sportiv më të mirë të vitit ka qenë edhe emri i shqiptarit Igli Tare. Ky i fundit ka arritur një sukses të madh në këtë post, ku ia ka dalë të gjurmojë shumë talente dhe duke formuar një ekip konkurrues te Lazio. Megjithatë, fituesi i këtij çmimi është shpallur Andrea Berta, që mban postin e drejtorit sportive në skuadrën e Atletico Madrid. Të tjerë emra në garë ishin edhe Eric Abidal te Barcelona, Marc Overmars te Ajax.

Pavarësisht se në fund nuk arriti do që të dilte fitues, Tare e ka dëshmuar aftësinë dhe nuhatjen e tij për futbollistë të rinj, që në të ardhmen marrin një vlerë të madhe në treg. Vetë përfshirja e tij në mes 4 emrave përfundimtar në këtë ceremony flet qartë. Gjithashtu ish-futbollisti shqiptar ishte i vetmi përfaqësues i Serisë A në këtë garë./Sport Ekspres/

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online