Nasri sulmon hapur Salah te Liverpuli: Egoist! E ka mendjen vetëm te golat e tij dhe statistikat

Samir Nasri ka sulmuar hapur Salahn që po rezulton një nga lojtarët më të mirë të Liverpulit. Kjo pasi sipas francezit, Salah mendon vetëm për statistikat e tij dhe kjo e bën atë egoist.

Madje thuhet se më mirë është futbollisti i Manchester City, Mahrez. Kjo pasi sipas Nasri flitet për një sulmues që është për skuadrën.

“Mahrez është një futbollist që luan për ekipin, ndërsa Salah është më shumë egoist. Ai vetëm aspiron që të shënojë, ndërsa në fushë vrapon vetëm për të gjetura gola individual dhe statistika. Me Mahrez përpara, ti mund të luash 1-2 me pasimet. Nëse unë zgjedh për më të mirin aktualisht, Mahrez, nuk ka dyshime”, tha Nasri. /Sport Ekspres/