Mes të qeshurës, Ibrahimoviç sulmon Ronaldon: Njoh vetëm fenomenin, Cristiano të shkonte në Serinë B

Ibrahimoviç do të kthehet në Serinë A dhe të gjithë presin zyrtarizimin e tij te Milanit në orët e ardhshme. Por jo vetëm kaq, së bashku me të, do të vijnë edhe deklaratat tipike që i jep vetëm suedezi.

I pyetur nga gazetarët se nëse do të gjente Kristiano Ronaldon në Serinë A, sulmuesi 38-vjeçar mes të qeshurës jep përgjigjen e tij:

“Asgjë nga kjo. Unë njoh vetëm Ronaldo fenomenin. Kristiano ka nënshkruar kontratë me një ekip që ka fituar 7 tituj radhazi në Seria A. Të shkosh në atë ekip, nuk është më një sfidë. Nëse vërtet e donte një sfidë, atëherë duhej të shkonte në Serinë B”, ka thënë Ibrahimoviç. /Sport Ekspres/