Merr ftesë nga Polonia për datën e veçantë, Armand Duka takohet me presidentin e UEFA-s

Një ditë e veçantë ishte ajo e djeshmja për Poloninë, për shkak se bëhej 100 vjetori i themelimit të Federatës së Futbollit Polake. Ceremonia zhvillohej në Varshavë, ndërsa kanë qenë prezent edhe shumë presidentë të Federatave të Futbollit në Europë.

Mes tyre ishte edhe Armand Duka, që ka takuar sërish edhe Aleksandër Ceferin, që ka kreun më të lartë të organizmit të futbollit europian. Vetëm pak kohë më parë presidenti i UEFA-s ishte në Shqipëri për të parë “Air Albania” dhe ndeshjen e Kombëtares ndaj Francës. Gjithashtu në këtë takim, nuk mund të mungonte edhe kreu i FFK-së, Agim Ademi. /Sport Ekspres/