Memushaj zëvendësohet për herë të 6, trajneri: Duhet të kesh respekt për shokët

Ledian Memushaj është përfirë në një përplasje me trajnerin e Pescarës dhe gjithçka ka ardhur për shkak të zgjedhjes së këtij të fundit për të zëvenëdësuar mesfushorin shqiptar. Futbollisti vlonjat duhej të linte lojën në minutën e 82 gjatë ndeshjes së fundit kundër Livornos.

Por Memushaj ka vendosur të ankohet te kreu i pankinës për një gjë të tillë, teksa kjo është hera e 6 që shqiptarit i duhet të lërë fushën e lojës. Ndërkohë ky reagim duket se nuk i ka pëlqyer aspak Zaurit, që nuk ka ngurruar t’i kundërpërgjigjet drejtërpërdrejtë dhe me mikrofonët ndezur: “Duhet të kesh respekt për shokët e tu”. Megjithëse Memushaj ka qenë produktiv dhe ka ndihmuar skuadrën këtë sezon, Zauri nuk do t’ia dijë për askënd, duke bërë që të gjithë të trajtohen njësoj./Sport Ekspres/