Lista zyrtare e Shqipërisë, Alban Bushi thërret për herë të parë Indrit Tucin

Shqipëria U-21 do të ndeshet në muajin nëntor përballë Anglisë të kësaj grupmoshe, për ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Europianit. Trajneri Alban Bushi ka bërë publike listën për këtë përballje, atje ku një mungesë e rëndësishme është Armando Broja që ka shkuar te kuqezinjtë U-19.

Ndërkohë vendin e tij e ka marrë një debutues në këtë listë dhe një futbollist që po bën jehonë së fundmi te Lokomotiva e Zagrebit, Indrit Tuci. Ky i fundit ka arritur të shënojë dy gola radhazi duke ardhur nga stoli në përballjet e fundit. Për herë të parë vjen edhe Franklin Domi që luan si mbrojtës te QPR. /Sport Ekspres/

Lista e plotë

Gentian Selmani

Andrea Hoxha

Romeo Harizaj

Jon Mersinaj

Jorgo Pëllumbi

Leonard Maloku

Geraldo Bajrami

Marsel Ismajgeci

Franklin Domi

Aristidi Kolaj

Sherif Kallaku

Esat Mala

Enis Cokaj

Arbin Zejnullari

Arbnor Mucolli

Agim Zeka

Juljan Shehu

Omar Imeri

Redon Xhixha

Eridon Qardaku

Indrit Tuci