Lidhje familjare të ngushta me Juventusin, arbitri që zgjidhet për Interin shkakton polemika

Shumë polemika kanë ardhur për arbitrin që është caktuar për ndeshjen mes Interit dhe Genoas. Bëhet fjalë për Luca Pairetto, i cili ka lidhje të ngushta familjare me Juventusin. Babai i tij, Pierluigi Pairetto, është një nga personat e “Calciopolit” dhe që ka mbështetur sistemin e Moggit.

Gjithashtu vëllai i tij ka një post te klubi i Juventusit, pikërisht Alberto Pairreto. Në kushte të tilla nuk mund të qendronin pa reaguar edhe tifozët e Interit, të cilët shprehen se ky vendim është një turp dhe pritet me padurim që të shihet sesi arbitri në fjalë do të ndajë drejtësinë e takimit. /Sport Ekspres/