Kumbulla në podiumin e më të mirëve, lë pas De Ligt dhe gjithë të tjerët

Për Marash Kumbullën jehona në Itali është brenda normales duke parë shpërthimin e të riut në fushë. Mbrojtësi i Kombëtares aktualisht vuan nga një dëmtim por kjo gjë nuk e ka pënguar të jetë më i miri mes të mirëvë. Sipas një raporti të fundit, Kumbulla është në podiumin e 5 mbrojtësve më të mirë të Seria A.

Studimi i bërë nga Wyscout nxjerr në vendin e parë si mbrojtësin që ka përqindjen më të lartë për të fituar duelet në fushë, Martin Caseres. Pas tij vijen Acerbi i Lacios dhe në vendin e tretë Marash Kumbulla. Mbrojtësi shqiptar i talentuar lë kështu pas gjithë elitën e prapavijës italiane me gjithë emrat e bujshëm që ka. Ndër ta De Ligt, Romangoli, Skriniar, Kuolibaly etj. /Sport Ekspres/

Renditja e plotë: 1) Martin Caseres – 79.59% 2) Francesco Acerbi – 77.92% 3) Marash Kumbulla – 74.47% 4) Andrea Masiello 74% 5) German Pezzella 73.91%