Ka edhe 30 ditë kohë të tregojë veten, “Hykaçu” mund të diskutohet për kryeqytetasit në Superiore

Jahmir Hyka nuk po përjeton aspak një moment të mirë me Netanjën në Izrael. Kur mbërriti në këtë aventurë të re, arriti menjëherë që të realizonte dhe të shndërrohej i rëndësishëm për këtë ekip, aqsa kur lihej jashtë nga Kombëtarja, gjithmonë do të kishte polemika.

Netanja mori 5 humbje radhazi, përpara se të fitonte me rezultatin 1-0 ndaj Raanna. Ndërsa në ditën e sotme ka arritur të fitojë sërish në transfertë ndaj Hapoel Haifa në shifrat 1-3. Në këtë 90 minutësh Hyka nuk u preferua farë në lojë, ndërsa në takimin ndaj Raana ka dalë në minutën e 65.

Mediat izraelite kanë raportuar se Hyka rrezikon shumë që të largohet në merkaton e dimrit, ndërsa duhet të tregojë veten gjatë kësaj periudhe. Në të kundërt, lojtari i njohur ndryshe si edhe “Hykaçu”, duke parë moshën dhe variantet që reduktohen, do të ketë si një pistë serioze rikthimin te Tirana. /Sport Ekspres/