Intervistat/ “Dua të fitoj me ata që drejtoj“, Daja kthen sytë nga derbi: Nuk e kam fituar, por kam humbur vetëm 1

0

Është mbyllur java e 5 e Kategorisë Superiore. Kanë shpërthyer golat në 2 ndeshjet e orës 16:45, ku Partizani shkatërroi me shifrat 4-0 Skënderbeun, ndërsa Vllaznia pëson humbjen e parë të sezonit kundër Kukësit me shifrat 2-4. Spektakli dhe emocionet nuk kanë munguar aspak për të gjithë tifozët, të cilët kanë parë një futboll të bukur ditën e sotme. Pas përfundimit të dy takimeve, protagonistët kanë dhënë intervistat e tyre për “Supersport”.

Daja (Partizani): “Një rezultat i tillë ndoshta ka edhe pjesë, ku ndoshta lojtarët nuk kanë atë motivimin maksimal. Kemi një anë psikologjike dhe gëzojmë një kondicion të mirë. Kemi disa ndeshje që nuk pësojmë dhe sot shënojnë gol të 4 sulmuesit tanë. Por kemi lojtarë që kur japin maksimumin vështirë të përballohen. Shkojmë në derbi në një kondicion të mirë, por derbi është një gjë tjetër. Unë besoj se do jetë një periudhë kalimtare për Skënderbeun. Kur jam në ndeshje dua të fitoj me ekipin që drejtoj, tani me Partizanin. Ky është profesion. Por besoj se Skënderbeu nuk do jetë në këtë pozicion, do e kapërcejë. Unë kam 4 derbi. Nuk e kam fituar, por kam humbur vetëm 1”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.