Ibrahimoviç do kontratë “adoleshenti” te Milani, çështja që i ndan dhe gati plani B

Të gjithë po e presin Zlatan Ibrahimoviç që të zyrtarizohet te Milani në Seria A. Por duket e vështirë për të mbërritur deri këtu, pasi disa çështje i ndajnë nga njëri-tjetri. Më kryesore është pjesa e kontratës. Sulmuesi 39-vjeçar nuk e pranon kontratën me 6 muaj dhe me të drejtë rinovimi.

Suedezi kërkon një kontratë “adoleshenti”, duke harruar moshën e tij dhe duke kërkuar siguri. Nga ana tjetër, ekziston edhe një “plan B”. Nëse Ibrahimoviç është i pamundur që të merret, atëherë Milan do të tentojë marrjen e Mandzukic. /Sport Ekspres/