I falet! Sulmuesi ndaj Arsenalit e kap topin me të dyja duart, asnjë karton se nuk e pa vizën

Një episod qesharak ka ndodhur në përballjen mes Standard Liege dhe Arsenalit në “Europa League”. E mbyllur në shifrat 2-2, “topçinjtë” janë kualifikuar si kryesues të grupit, ndërsa belgët janë eliminuar.

Vëmendjen e këtij takimi e ka marrë sulmuesi Mpoku, i cili në minutën e 45 të takimit e ka kapur topin në lojë me të dyja duart. Kjo pasi mendonte se kishte kaluar vijën dhe i përkiste kundërshtarëve. Por gjyqtari ia ka falur kartonin e verdhë në atë rast, megjithëse nuk është “falur” në rrjetet sociale, duke u shpërndarë gjerësisht. /Sport Ekspres/