Emocionuese/ Mourinho loton para “Boxing Day”: Më ka ngordhur qeni, e kisha si të familjes

Tottenham Hotspur është duke luajtur kundër Brighton në ditën e sotme, që quhet “Boxing Day”. Por kjo nuk ka qenë një ditë e mirë për trajnerin e londinezëve, i cili është shfaqur i trishtuar përpara fillimt të takimit.

I gjendur përkrahë dy gazetarëve përpara ndeshjes, Mourinho ka treguar se është në një gjendje të vështirë për shkak se qeni i tij kishte ngordhur. Portugezi e quan qenin e tij pjesë të familjes dhe kjo gjë e ka trishtuar shumë, duke i prishur kështu humorin në këto ditë festash, madje duke u përlotur. Kjo shihet qartë edhe në fytyrën e Mourinhos, që ka dukshëm pamje të trishtuar./Sport Ekspres/