E gjen fajtorin te mediat, agjenti i Bale: Flamuri i drejtohej mediave, histori nga njerëz që nuk e njohin

Gareth Bale dhe Real Madrid kanë kohë që kanë nisur një ftohje mes tyre. Futbollisti uellsian ka pasur probleme të vazhdueshme si me tifozët ashtu edhe me mediat, duke mos arritur të krijojë një raport të mirë me ta. Ndërkohë vetë agjenti i Bale ka thënë së fundmi për BBC se gazetat në Spanjë janë gjithë zanafilla e problemit, ndërsa i ka dalë në mbrojtje lojtarit të tij. Sipas tij, Bale ndoshta nuk e njeh Mijatoviçin, një ish-futbollist i Realit, fjalët e të cilit uellsiani i shënoi në flamurin e shtetit të tij: “Uellsi, golf, Madrid”. Madje tregon se ai flamur iu drejtohej vetëm mediave.

“Gareth e dinte saktësisht se çfarë shkruhej në flamur. Sidoqoftë, kjo procedurë iu drejtua vetëm mediave, të cilat shkruan histori marrëzie të marra nga tregimet e njerëzve që as nuk e njohin atë. Ata që ndajnë këto mesazhe janë askushi. Unë nuk mendoj se Bale e di kush është Mijatovi?. Kështu mendoj. Sidoqoftë, klubi e kuptoi këtë situatë, por nëse do të zbuloja atë që mendoj për gazetarët në Spanjë, me siguri nuk do të lejohesha kurrë më në këtë vend. Fakti është, sidoqoftë, që Bale ka bërë mirë atje me vite, siç dëshmohet nga trofetë që ai fitoi”, ka thënë agjenti i Gareth Bale./Sport Ekspres/