E FUNDIT/ Mbyllet ëndrra e Shqipërisë dhe e Kosovës, Gjermania merr Mërgim Berishën në Kombëtaren A

Mërgim Berisha ka realizuar ëndrrën e tij. Sulmuesi shqiptar po shpërthen në Bundesligë me Augsburgun. Në ndeshjen e fundit 24-vjeçari arriti që të shënonte dy gola në transfertë kundër Bayern Munchen.

Emri i Berishës figuron në listën e Gjermanisë. Flick ka treguar listën e lojtarëve që do të marrë për dy miqësoret e radhës, mes të cilëve është edhe Mërgimi që i jep fund ëndrrës së Shqipërisë dhe Kosovës. “Kjo është një ëndërr që po bëhet realitet”, tha mes të tjerash Berisha. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online