E fundit/ Konfirmohet ekskluzivja e “Sport Ekspres”, Jasir Asani transferohet te AIK

Jasir Asani do të largohet nga Partizani dhe do t’i bashkohet një aventure të re në janar. “Sport Ekspres” ka publikuar në mëngjesin e sotëm se Jasir Asani do të largohet nga Partizani dhe do t’i bashkohet AIK në Suedi, ndërsa testet mjekësore janë mbyllur para pak ditësh.

Ndërkohë “Supersport” ka shtuar edhe detajin se kontrata e re do të firmoste në ditën e martë, por historia ishte bërë e ditur prej orësh më herët. Pra këtu do të mbyllet edhe aventura e Jasir Asanit te Partizani, lojtari që i dha shumë ekipit në fitimin e titullit. /Sport Ekspres/