E duan me patjetër tek Tirana, por Takaj e ka të qartë planin për trajnerin Daja

Ilir Daja do të ishte “dhurata e dytë” më e bukur e Tiranës për tifozët, pas asaj fitore në derbi. Teksa janë ende me Egbon si trajner provizor, dëshira është e madhe është për të marrë trajnerin e Skënderbeut, padyshim që është edhe një nga më të mirët në Shqipëri.

Por presidenti Takaj e ka të qartë planin për këtë rast. Ashtu siç raporton edhe “Balkanëeb”, do të ketë një takim mes tij dhe Ilir Dajës, ku do të kërkohet që ky i fundit të mbyll të paktën këtë edicion te korçarët.

Kjo pasi klubi është duke pritur edhe një vendim nga Gjykata Federale, duke shpresuar se do të marrë pafajsinë sa i përket pafajsisë për dënimin në Europë. Në këto kushte, shanset e Tiranës minimizohen për ta marrë në krye të bardhebluve. /Sport Ekspres/