Derbi i kryeqytetit në basketboll i përket të kuqëve, mbyllet me përplasje mes tifozëve dhe policisë

Në pallatin e sportit “Asllan Rusi” është mbyllur takimi mes Tiranës dhe Partizanit. Ndryshe nga futbolli, në basketboll, derbi i përket ngjyrave të kuqe. Kështu Partizani ka arritur të fitojë me rezultatin 69-78, në takimin që kishte edhe vëmendjen e tifozëve.

Madje në fundin e takimit ka pasur edhe një përplasje mes tyre dhe forcave të policisë. Kjo është ajo që njoftohet nga “Shqiptarja.com”, megjithëse për momentin nuk dihet ende shkaku dhe arsyeja që ka tensionuar ituatën. /Sport Ekspres/