Chelsea po shkatërron Totenhemin, Armando Broja bën 2 gola për 45 minuta

Mjafton që grupmoshat e Chelsea-t të kenë një ndeshje dhe Armando Broja do të gjendet në të. Madje edhe duke shënuar, pa marrë parasysh nëse bëhet fjalë për U-18, U-19, U-20 apo U-23.

Aktualisht kjo skuadër është duke luajtur ndaj Totenhemit U-18 dhe po fiton me shifrat 5-0 në pjesën e parë. Protagonist është edhe sulmuesi shqiptar që ka arritur të shënojë 2 gola në këto 45 minutat e para. Goli i parë i këtij futbollisti erdhi në minutën e 20, ndërsa në minutën e 41 i dërgoi shifrat në 5-0. /Sport Ekspres/