Champions League/ Më të mirat e të gjithë kohërave, Tirana e para shqiptare dhe lë mbrapa Leiçesterin

UEFA ka publikuar një renditje të veçantë, sa i përket ekipeve më të mira të të gjitha kohërave. Këtu merren parasysh edhe turet kualifikuese, ku fitoret vlerësohen me dy pikë, ndërsa barazimet vetëm me një të tillë.

Renditja kryesohet nga Reali i Madridit, për të vazhduar me Bajnerin, Barcelonën, United, Juventusin dhe Milanin që mbyllin 6 vendet e para. Sa i përket ekipeve shqiptare, më lartë renditet Tirana, në vendin e 147, duke lënë mbrapa edhe emra si PAOK-u, Sampdoria, Leipzig, Parma, Leiçester, Evertoni etj. Ndërkohë ekipi i dytë shqiptar që ndjek bardheblutë është Skënderbeu në vendin e 165 dhe Partizani në vendin e 191. Gjithashtu vazhdohet me Vllazninë, Dinamo, Kukësin, Flamurtarin dhe Elbasanin. /Sport Ekspres/

(Kliko këtu për të parë renditjen e plotë)

https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/EuroExperience/competitions/Publications/02/28/56/90/2285690_DOWNLOAD.pdf