Çfarë tallje! Lewandowski kishte “hallin” se shënonte çdo ndeshje, Leverkuseni ia jep përgjigjen

Lewandowski po tregon një formë fantastike në këtë sezon, duke shënuar pafundësisht në kampionat, por edhe në “Champions League”. Pikërisht mbi këtë ecuri, sulmuesi polak ka bërë edhe një ironi, për të treguar se nuk po ndalej me golat e shënuar.

Por Leverkuseni i viziton në shtëpi, fiton 1-2 në “Allianz Arena” dhe polaku nuk dërgon dot topin në rrjetë. Në fund, ka edhe një tallje si për ta përmbyllur në përsosmëri këtë përballje: “Ne mund t’ju ndihmojmë me një kurë”. /Sport Ekspres/