Çfarë interesimi i frikshëm! Numri i biletave të shitura, po mbyllet gjithçka te Partizani-Tirana

Një interesim i jashtëzakonshëm është për përballjen mes Partizanit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 15 të Superiores. Vetë faqa zyrtare e Partizanit raporton se deri para 10 minutash, janë shitur rreth 19.000 bileta. Pra ka edhe shumë pak në treg, ndërsa “Air Albania” do të jetë i stërmbushur për këtë derbi. Gjithashtu edhe paratë e fituara nga shitja e biletave do të jetë e jashtëzakonshme, ndërsa një pjesë e tyre do të shkojë për familjet e prekura nga tërmeti. /Sport Ekspres/