Befason Verona/ Dyshime mbi gjithçka në Seria A, por penalltia kundër Interit ishte e drejtë

Verona është duke befasuar në transfertë ndaj Interit, në një stadium të tejmbushur. Të paktën për këtë pjesë të parë, ndërsa rezultati ka përfunduar 0-1. Goli i vetëm i miqëve ka ardhur me penallti dhe ashtu si gjithmonë nga precedentet e shumta, ngrihen edhe dyshime mbi gjithçka të drejtë.

E tillë ishte ajo penallti e fituar nga Verona, ndërsa kishte një kontakt të gabuar nga Handanoviç. Megjithëse duke e parë në video është paksa e vështirë për të kuptuar këtë përplasje të portierit të Interit me lojtarin kundërshtar, shkelja ka ardhur pikërisht te këmba, për të prishur ekuilibrin dhe 11-metërshi ka qenë i drejtë. /Sport Ekspres/