Ajo që i druheshin të gjithë, Fiorentina çudit me postimin për Ibrahimoviç

I shumëpërfolur këto kohë, Ibrahimviç vendosi që karrierën e tij ta vazhdojë në Serinë A, ku edhe vetë kishte dëshirë. Sulmuesi suedez nisi sërish një enigmë, teksa bëri vetëm fakt të kryer kampionatin ku do të transferohej, por jo ekipin. Pikëpyetjet e tifozëve shtohen ndërsa Ibra ka dhënë vetë një ndihmë të vogël për ta: “Do të shkoj te një ekip në Itali që do të përsërisë historinë, kundër të gjithëve dhe gjithçkaje”.

Nëse të gjithë mendonin se përgjigja e gjithë kësaj enigma është Milani, konfuzionin mendon ta shtojë akoma dhe më shumë Fiorentina. Faqja zyrtare në anglisht e violëve kanë bërë një postim në “Twitter” ku shkruajnë: “Me zor po presim të të kemi përsëri në Itali”.

Kështu një  tjetër derë hapet në këtë histori dhe mund të ndodhë ajo që të gjithë kishin më tepër frikë, Ibrahimoviç të veprojë ashtu siç ai di, në mëyrë surprizuese./Sport Ekspres/