VIDEO/ Enis Bardhi e mbyll golin si Lionel Mesi, jep spektakël në “La Liga”

Levante është duke fituar me rezultatin 1-2 ndaj Sociedadit në takimin e vlefshëm për kampionatin spanjoll. Ndeshja është zhbllokuar në minutën e 24 falë Enis Bardhit.

Pasi mori një pasim të bukur dhe gjendej përballë portierit, erdhi një realizim në stilin e Lionel Mesit, duke e kaluar gardianin kundërshtar me një gjysmë parable. Padyshim që në këmbët e këtij futbollisti fshihet një potencial i madh dhe këtë e ka dëshmuar më së miri edhe në sezonin e shkuar. /Sport Ekspres/