Xhuzepe Rosi, konfirmohet dëmtimi tragjik

0

Para pak ditësh shënoi tre gola në një ndeshje, por duket se Xhuzepe Rosi është futbollisti më i pafat në botë. Natyrisht, mund të ketë shumë shpjegime, ndoshta edhe struktura fizike e futbollistit nuk është perfekte, por nuk është e mundur që të pësojë kaq shumë dëmtime të rëndë pa mbushur mirë 30 vjeç.

Sulmuesi italian i Selta Vigos u dëmtua sërish në ndeshjen e fundjavës kundër Eibarit dhe menjëherë u kuptua se ishte diçka serioze, duke parë edhe dhimbjet e sulmuesit.

Sot ka ardhur edhe konfirmimi zyrtar: këputje e ligamentit krociat, për të katërtën herë në 6 vitet e fundit, dhe 7 muaj të tjerë jashtë fushave.

Vetë Rosi, me një postim në Twitter, ka falënderuar të gjithë për mesazhet mbështetëse dhe nuk ka ndërmend të dorëzohet, dëshiron të luajë sërish futboll…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.